Укргазвидобування у першому півріччі 2019 року передало на потреби населення 6,81 млрд куб. м газу

5 лип. 2019 | Категорія: Офіційні
Укргазвидобування у першому півріччі 2019 року передало на потреби населення 6,81 млрд куб. м газу

За оперативними даними, обсяги товарного газу від власного видобутку АТ «Укргазвидобування» за січень-червень 2019 року склали 6,81 млрд куб. м природного газу, що на 50 млн куб. м більше порівняно з першою половиною 2018 року.

Варто зазначити, що у першому півріччі 2019 року УГВ збільшило видобуток конденсату та нафти порівняно з аналогічним періодом минулого року. Так, видобуто 195 тис тон конденсату (186.5 тис. тон за відповідний період 2018 року) та 40,3 тис. тон нафти (39.5 тис. тон 2018 р).

Впродовж червня компанія передала на потреби населення 1,1 млрд м3 природного газу, який видобули на наявній виснаженій ресурсній базі, в той час як обсяг падіння базового видобутку склав 780 млн м3 за січень-червень 2019 року, що значно перевищує попередні розрахунки.

В умовах постійного зростання темпів виснаження наявних родовищ, УГВ починає відчувати результати численних відмов від місцевих органів влади у погодженні спецдозволів на нові ділянки та розширення меж існуючих ділянок, зокрема впродовж останніх 4 років компанія отримала 63 відмови від Полтавської обласної ради.

В рамках затверджених виробничих планів в 2019 році вже мав початися видобуток з ділянок, за якими компанія отримала відмови у 2016 році, та за результатами року обсяг видобутку з таких площ мав скласти 1,7 млрд кубометрів. В зв’язку з цим, Товариству з кожним місяцем все важче втримувати темпи приросту видобутку та компенсувати зростаючі обсяги природнього падіння. Тому для розширення ресурсного портфелю компанія активно бере участь у електронних аукціонах Держегеонадр та долучається до конкурсів Міненерго на укладення угод про розподіл продукції.

Слід зазначити, що стратегія Укргазвидобування фокусується на максимізації економічно вигідного видобутку. Також, зважаючи на те, що основним завданням УГВ є забезпечення видобутку природного газу для потреб населення, відтепер компанія щомісячно буде звітувати про обсяги товарного газу.