Укргазвидобування розірвало договір про спільну діяльність з ТОВ «Цефей»

9 серп. 2017 | Категорія: Офіційні
Укргазвидобування розірвало договір про спільну діяльність з ТОВ «Цефей»

Після тривалої судової тяганини ПАТ «Укргазвидобування» вдалося захистити в суді свої інтереси та розірвати договір про спільну діяльність з ТОВ «Цефей» щодо видобутку природного газу у Полтавській області.

Відповідне рішення Харківського апеляційного господарського суду набрало чинності 01.08.2017 року.

ТОВ «Цефей» не виконувало своїх зобов’язань за договором та знижувало видобуток газу, тому Товариство вимушене було розірвати договір задля захисту своїх інтересів.  

Відтепер ПАТ «Укргазвидобування» отримало можливість самостійно видобувати вуглеводні зі свердловин, які експлуатували в рамках спільної діяльності.

На сьогодні Товариству вдалося розірвати 5 договорів про спільну діяльність, ще щодо трьох договорів тривають судові тяжби – це два договори з ТОВ «Карпатигаз» та один з «Карпатнадраінвест».

Варто зазначити, що більшість договорив про спільну діяльність (у тому числі з ТОВ «Цефей») було укладено ще у 2004 році.   

Довідково

У лютому 2016 року ПАТ «Укргазвидобування» звернулося до господарського суду із позовом щодо розірвання договору про спільну діяльність з ТОВ «Цефей». Проте у зв’язку зі зловживанням ТОВ «Цефей» своїми процесуальними правами розгляд справи затягнувся на півтора роки. Зокрема, ТОВ «Цефей» неодноразово подавало необґрунтовані зустрічні позовні заяви (які суд, приймаючи правову позицію ПАТ «Укргазвидобування», відхиляв), а також клопотання щодо призначення судових експертиз.

Так, серед іншого, в ході апеляційного розгляду справи ТОВ «Цефей» було заявлено чергове клопотання про призначення судової експертизи, яке судом апеляційної інстанції було задоволено – призначено судову експертизу та зупинено провадження у справі. Таке рішення суду апеляційної інстанції було оскаржене ПАТ «Укргазвидобування» до суду касаційної інстанції та скасоване останнім. Справу ж було повернено до суду апеляційної інстанції для розгляду по суті.

Зрештою, постановою Харківського апеляційного господарського суду від 01.08.2017 року було підтверджено законність рішення Господарського суду Харківської області від 16.01.2017 року щодо розірвання договору про спільну діяльність між ПАТ «Укргазвидобування» та ТОВ «Цефей».