Норвезькі експерти провели дослідження щодо скорочення викидів метану на об’єктах Укргазвидобування

19 жовт. 2017 | Категорія: Офіційні
Норвезькі експерти провели дослідження щодо скорочення викидів метану на об’єктах Укргазвидобування

Норвезька компанія Carbon Limits за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія провела дослідження щодо скорочення викидів метану на промислових об’єктах ПАТ «Укргазвидобування».

Метою проекту, який розпочато у липні 2017 року, є визначення дієвих кроків щодо скорочення викидів метану протягом усього виробничого циклу.

 Проект включав декілька основних частин: 

– вимірювання та виявлення викидів на промислових об’єктах ПАТ «Укргазвидобування», обстеження  з одночасним наданням на місцях рекомендацій щодо першочергових кроків зі зменшення викидів;

– аналіз та обробку результатів вимірювань;

– визначення інвестиційних проектів зі зменшення викидів та надання рекомендацій щодо фінансування та впровадження таких проектів.

Слід зазначити, що витоки вуглеводню експерти виявляли за допомогою інфрачервоної камери, а їхню кількість вимірювали за допомогою пристрою для узяття проб Hi-Flow Sampler.

Для ПАТ «Укргазвидобування» скорочення обсягу викидів метану є  не тільки засобом підвищення видобутку за рахунок скорочення витрат, а також важливим механізмом мінімізації негативного впливу на навколишнє середовище – питання, яке є одним із ключових для Компанії останнім часом.

Висновки норвезьких експертів не лише сприятимуть скороченню викидів за рахунок точкових рекомендацій, але й допоможуть визначити перелік масштабніших інвестиційних проектів для ПАТ «Укргазвидобування» із можливими джерелами їхнього фінансування.

Нагадаємо, що Укргазвидобування вже має успішний досвід співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Норвегія та Carbon Limits. У 2015 аналогічний проект було впроваджено на Шебелинському газопереробному заводі, у Яблунівському відділенні з переробки газу та газового конденсату та Селещинському технологічному цеху стабілізації газового конденсату.