Системні відмови Полтавської облради в погодженні дозволів на видобуток газу ставлять під загрозу досягнення енергонезалежності держави

27.04.17

107_a48ea191ПАТ «Укргазвидобування» заявляє, що системні відмови Полтавської обласної ради в узгодженні розробки нових газових родовищ ставлять під загрозу досягнення енергонезалежності держави та обмежують соціальний розвиток регіону.

26 квітня Полтавська облрада всьоме відмовила ПАТ «Укргазвидобування» у погодженні спецдозволів на користування надрами. За останні два роки компанія не отримала жодного погодження від Полтавської облради. Мова йде про 10 спеціальних дозволів на розробку нових перспективних ділянок: Шафранівська, Дружинінська, Зв’язівська, Клюшниківська, Абрамівська, Федорівська, Зуївська, Майорівська, Руновщинська, Вільна.

Вказані ділянки розташовані біля відомих відкритих родовищ, які сьогодні розробляє Укргазвидобування. Річний видобуток з цих ділянок наразі становить близько 1 млрд м3.

Тобто у разі отримання вищевказаних спецдозволів компанія зможе якнайшвидше розпочати пошуково-розвідувальні роботи, а в найближчі 2-3 роки відкрити родовища з аналогічними річними показниками видобутку природного газу.

Нагадаємо, що 20 грудня 2016 року Верховна Рада ухвалила закон №3038 про децентралізацію ренти від видобутку газу, що дасть змогу з 2018 року направити 5% від рентних платежів на потреби місцевих громад. Таким чином, за підрахунками експертів Укргазвидобування, розробка газових родовищ за дозволами, які наразі заблоковані Полтавською облрадою, дозволила б додаткового отримати в місцевий бюджет такі суми: у 2018 році – близько 100 млн грн, у 2019 році – близько 300 млн грн, у 2020 році – понад 600 млн грн. Але сьогодні Полтавщина просто втрачає ці гроші, які могли б суттєво покращити ситуацію у соціальній сфері та інфраструктурі області.

Нагадаємо, у 2016 році ПАТ «Укргазвидобування» повністю виконало свої зобов’язання за соцугодою та перерахувало на розвиток інфраструктури Полтавської області 19 млн грн. У 2015 році компанія також спрямувала 19 млн грн на соціальний розвиток Полтавщини.