ПАТ «Укргазвидобування» починає випуск бензинів Євро-4

10.03.16

ПАТ «Укргазвидобування» з кінця березня 2016 року починає випуск бензинів екологічного класу Євро-4,  та з вересня 2016 року, відповідно до календарного плану робіт,  дизпалива Євро-4. Строк запуску дизпалива екологічного класу Євро-4 був перенесений через скасування тендерів на закупівлю обладнання для установки гідроочистки та проведення нових, що дозволило зменшити вартість проекту з 128 млн. грн. до 70 млн. грн.

Вже з квітня 2016 року Шебелинский ГПЗ буде виробляти 12-13 тис. т бензину Євро-4, 2,5-3 тис. т риформату та 3-3,5 тис. т бензольної фракції.

Модернізація дозволить збільшити на 10-15% надходження від реалізації палива від теперішніх 450-480 млн. грн. на місяць.

Відвантаження палива відбуватиметься за допомогою програмного модуля «Електронна черга», посилання на який буде на головній сторінці web-сайту Товариства: ugv.com.ua. Цей комплекс дозволить покупцям самостійно планувати обсяги та встановлювати черговість відвантажень, а також мінімізує корупційне втручання в процес закупівлі.

Як заявив Голова правління компанії Олег Прохоренко: «Ми завершили один з масштабних модернізаційних проектів, з прорахованим і коротким, до року, строком окупності. Ми зможемо покращити насичення внутрішнього ринку вітчизняним паливом високої якості та зменшити залежність від імпорту».

Також компанія звернулась в Міністерство енергетики та вугільної промисловості України з проханням винесення на розгляд на засідання Кабінету Міністрів проекту постанови «Про внесення змін до Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив» стосовно внесення змін до пункту 2 про непоширення дії цього регламенту на нафтопродукти виробництва ПАТ «Укргазвидобування», а саме: про подовження дії виключення технічного регламенту для дизпалива до 30.09.2016 року.

Як зазначив директор з комерційних питань ПАТ «Укргазвидобування» Сергій Федоренко: «У разі неподовження дії виключення з Технічного регламенту на дизельне паливо, ПАТ «Укргазвидобування» змушене буде експортувати близько 7-8 тис. дизпалива в місяць, не сплачуючи акцизного податку та ПДВ, що відповідно зменшить надходження в державний бюджет приблизно на 175 млн. гривень. Також Компанія не зможе приймати участь в тендерах державних установ, таких як Міністерство оборони, де участь УГВ призводить до встановлення справедливих ринкових цін.»