Укргазвидобування розраховує на кредитні кошти китайського банку розвитку

7 вер. 2017 | Категорія: Офіційні
Укргазвидобування розраховує на кредитні кошти китайського банку розвитку

ПАТ «Укргазвидобування», незважаючи на невизначеність щодо цільового використання коштів Державного банку розвитку Китаю, продовжує розраховувати на ці кредитні кошти, як одне з найдешевших джерел фінансування закупівлі нового бурового обладнання.

Водночас ПАТ «Укргазвидобування» наголошує: якщо на даний час не має технічної можливості використовувати кредитні кошти ДБР Китаю, компанія шукає інші джерела, та працює в комерційних умовах.

В тендерах Укргазвидобування бере участь велика кількість китайських компаній, які пропонують широкий спектр умов постачання обладнання.
«Кредит Державного банку розвитку Китаю – це найдешевший на сьогодні та найшвидший спосіб фінансування нарощування видобутку українського газу, але, якщо через бюрократію ці кошти залишаються заблокованими, то ми будемо шукати інші варіанти – комерційні», - зазначив Голова правління ПАТ «Укргазвидобування» - член правління НАК «Нафтогаз України» Олег Прохоренко.

Нагадаємо, що проект НАК «Нафтогаз України» щодо використання кредитних коштів Державного банку розвитку Китаю передбачає направлення частини цих коштів на нарощування видобутку природного газу. Наприкінці 2012 року Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» домовилася про залучення у Державного банку розвитку Китайської Народної Республіки (China Development Bank Corporation) кредиту на суму 3,6 млрд дол. на 19 років. У серпні 2016 року Китай продовжив «Нафтогазу» термін доступності даного кредиту на проекти в енергетичній галузі до 25 грудня 2017 року.
Близько 400 млн дол. США кредитних коштів планується інвестувати у закупівлю бурового та допоміжного обладнання для збільшення видобутку газу ПАТ «Укргазвидобування». Мова йшла про закупівлю 15 бурових установок та обладнання для них, а також 5 установок для капітального ремонту свердловин.