Про компанію

Україна і її роль на європейському газовому ринку

Україна відіграє важливу роль на європейському газовому ринку.

  • - У 2016 році видобуток природного газу в Україні почав зростати після тривалого зниження.
  • - Через Україну проходить основний транзитний обсяг російського газу до ЄС.
  • - Україна є №1 в Європі за потужністю підземних сховищ газу.
  • - Україна - № 2 за доведеними запасами природного газу.
  • - Україна - № 4 за обсягом видобутку газу в Європі.

Про компанію

АТ «Укргазвидобування» (УГВ) є найбільшою газовидобувною компанією у Центральній і Східній Європі. В Україні це – великий гравець, що спеціалізується на виробництві природного газу та газового конденсату. 

АТ «Укргазвидобування» – 100% дочірнє підприємство НАК «Нафтогаз України». У 2018 році Товариство видобуло 15,496 млрд куб. м газу (73,8% від загального обсягу видобутку в Україні). Ці обсяги включають також видобуток в рамках договорів про спільну діяльність і газ, видобутий і використаний підприємством для власних виробничо-технологічних потреб.

Компанії вдалося досягти стабілізації обсягів видобутку газу за рахунок заходів, реалізованих відповідно до «Стратегії 20/20», що передбачає видобуток 20 млрд куб. м природного газу до 2020 року. Для досягнення цієї мети Укргазвидобування запровадило найбільшу в Центральній і Східній Європі інвестиційну програму із залучення 4 млрд доларів США до 2020 року.

АТ «Укргазвидобування» веде розробку газових, нафтогазових і нафтогазоконденсатних родовищ в Харківській, Полтавській, Сумській, Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській, Чернівецькій та Волинській областях. Геологорозвідувальні роботи компанії з пошуку нових родовищ вуглеводнів ведуться в Дніпровсько-Донецькій западині, у Карпатському регіоні.

До складу Компанії входить 11 філій, в тому числі: 3 газовидобувнi управління, управління з бурiння свердловин, управлiння з переробки газу i газового конденсату, а також УГВ-Сервіс.

Філією АТ «Укргазвидобування» є БУ «Укрбургаз» – найбільше бурове підприємство в Україні. Чотири відділення бурових робіт, відділення технологічного транспорту та спецтехніки, що входять до складу філії, виконують повний спектр робіт з будівництва свердловин. 

АТ «Укргазвидобування» володіє мережею із 19 АЗС у Харківській області. Найближчим часом планують якісний і кількісний розвиток власної роздрібної мережі, в тому числі ребрендинг. Усього впродовж 2018 року було реалізовано 362 тис. тонн нафтопродуктів власного виробництва.